Om Stormen

Stormen kommunikation har sedan början av 1990-talet byggt upp en gedigen erfarenhet inom marknadskommunikation. Medarbetarna har olika bakgrund och yrkeserfarenheter. Det ger oss många ingångar till olika ämnen, vilket vi utnyttjar för att vässa idéer och hitta nya angreppssätt. Tillsammans har vi en väldokumenterad erfarenhet och vi är kunniga, engagerade och pålitliga. Allra bäst arbetar vi nära uppdragets experter, det vill säga uppdragsgivarna.

Vi arbetar med långsiktighet både vad gäller relationer och det vi förmedlar, vilket bland annat märks genom att våra uppdrag oftast rör stadsbyggnad, hållbarhet, innovation, mobilitet och andra samhällsorienterade ämnen. Kunderna kommer från såväl privat som offentlig sektor och de finns lokalt, nationellt och internationellt. Vårt kontor ligger nära havet, vilket bidrar till kreativiteten och gör oss glada.

E-post: info@stormen.nu

Telefon: +46 (0)340-67 30 00

Stormen kommunikation
Slottsgatan 8, SE-432 44 Varberg

Så skyddar vi din integritet

Catarina Berglund

VD, projektledare

catarina@stormen.nu

0340-67 30 03

Pontus Grönvall

Projektledare, textförfattare, fotograf

pontus@stormen.nu

0340-67 30 02

Malin Uhlin

Produktionsledare, original

malin@stormen.nu

0340-67 30 16

Beatrice Lind

Journalist, skribent

beatrice@stormen.nu

0340-67 30 14

Annica Carlsson

Ekonomiansvarig

annica@stormen.nu

0340-67 30 00

Ann Lagerstedt

Art director, sociala medier

ann@stormen.nu

0340-67 30 17